Зниження рівня допорогових закупівель у Новій Каховці вирішили відкласти

Поділитися:


Не підтримувати рекомендацію голови Херсонської облдержадміністрації Юрія Гусєва щодо зменшення рівня допорогових закупівель вирішив виконавчий комітет Новокаховської міськради. Свою позицію тут пояснили ухваленням Верховною Радою 19 вересня закону, який знижує допорогові закупівлі в системі ProZorro з 200 тис. грн. до 50 тис. грн. 1 жовтня цей закон направлений на підпис президенту України.

— Гусєв нам запропонував прийняти таке рішення. Це його право. Однак нам здається більш доцільним відкласти це питання, оскільки Верховна Рада ухвалила точно такий же закон, який буде обов’язковим для виконання на всій території України. Коли він набере чинності, тоді й будемо його виконувати, — пояснив перший заступник міського голови Леонід Чурсинов.

Він наголосив, що тендерні закупівлі в Новій Каховці проходять дуже важко.

— Якби ми знизили допорогові закупівлі до 50 тис. грн. уже зараз, нам би довелось ризикувати своїм бюджетом. Водночас навіть зараз всі закупівлі вартістю понад 50 тис. грн. в обов’язковому порядку висвітлюються в системі ProZorro. Інформація ця абсолютно відкрита, — додав Леонід Чурсинов.

Про наміри знизити існуючі суми допорогових закупівель заявляв попередній президент України Петро Порошенко. «Другою закупівельною революцією» назвала ухвалений закон народна депутатка від «Слуги народу» Роксолана Підласа. Очікується, що завдяки цьому купувати у «своїх» стане набагато складніше, а корупції в закупівлях буде набагато менше.

Нагадаємо, що в сусідній Каховці з квітня 2018 року відмовились від занижених розмірів допорогових закупівель. Відтоді на товари та послуги вони складають там 199 000 гривень, а на роботи – 1 499 000 грн. Проте після підписання вищевказаного закону президентом каховчанам доведеться теж знизити допорогові закупівлі до 50 тис. грн.

Про це повідомляє “Новий день”

Поділитися: