Міжнародних рейсів у Херсонському аеропорту знову поменшало

Поділитися:

Компанія «Turkish airlines» у вересні скоротила кількість щотижневих вильотів за маршрутом Херсон-Стамбул-Херсон з десяти до семи. Відповідно, до економ-класу одного залишеного рейсу пасажири  зараз набиваються, ніби оселедці до бочки – адже курортний сезон ще не закінчився. На додачу, у турецькій столиці над ними ще й відверто знущаються. 

Скажімо, під час реєстрації на рейс Стамбул-Херсон о 6 годині 45 хвилин ранку за якихось двадцять хвилин до відльоту пасажирам оголосили, що місце реєстрації переноситься з воріт АB1 до воріт D4. І юрба з більш ніж сотні осіб, включаючи маленьких діточок та старих людей із клунками змушена була нестися на протилежний кінець гігантського терміналу – одного з найбільших у світі. При цьому «стамбульські авіаційні свині» пасажирам навіть не пояснили причини перенесення місця реєстрації та не вибачилися перед ними. Так само, до речі, відбувається і з зменшенням кількості рейсів, квитки на які багато хто купує заздалегідь – людей просто «ставлять перед фактом».

— Логіка дій компанії «Turkish airlines» мене також спантеличила. Просто надіслали листа про відміну трьох рейсів на тиждень, і по всьому. Жодних пояснень – лише посилання на рішення свого керівництва. Між тим, на кожному втраченому рейсі аеропорт втрачає близько шестидесяти тисяч гривень за ненадані послуги, — зауважує директор комунального підприємства «Херсонські авіалінії» Віталій Кучерук.

Скороченням кількості рейсів Херсон-Стамбул-Херсон, до того ж, справа не вичерпується. Вже 27 вересня припиняються також рейси Херсон-Бургас-Херсон, які два рази на тиждень виконувала літаком «Ембрайєр-145» вітчизняна авіакомпанія «МАУ». Тож  летовищу залишаються тільки чартери і рейс Херсон-Київ-Херсон. Його два рази на день пасажири «забивають під зав’язку», але цього недостатньо.

Аби Херсонський аеропорт працював стабільно і прибутково, треба залучати нові регулярні рейси і нових перевізників, створюючи цивілізоване конкурентне середовище. Аби ті ж перевізники, створивши таку собі монополію на певних напрямах, не влаштовували вибриків із несподіваною відміною рейсів після придбання квитків, подібних до тих, до яких схильні «Turkish airlines», «Sky up», «Join up». Але попередньо для цього також треба створювати належні умови, наголосив на прес-конференції у «прив’язці» до аеропорту Херсона новий голова наглядової ради авіакомпанії «МАУ» Арон Майсберг.

— Щоб розвивати регіональні аеропорти, необхідно чітко розуміти, кого вони тут будуть возити, і будувати їх за економічними, модульними моделями. Якщо це аеропорт у Херсоні, то він повинен бути прибутковим. Для цього Херсонська облдержадміністрація повинна створити план економічного розвитку регіону, розробити логістичну схему, і презентувати цей бізнес-план керівникам авіакомпаній, із якими хочуть співпрацювати. І тільки поті будуть нові авіарейси – це пов’язані між собою речі, — каже Арон Майсберг.

Втім, про такі «заявки на перемогу» з боку оновленого керівництва Херсонської ОДА щось не чути. Натомість там створили комісію, яка перевірятиме закиди на кшталт порушення трудового законодавства на КП «Херсонські авіалінії». Комісія вже почала свою роботу сьогодні, 13 вересня, а закінчити її має аж у жовтні. А чого, власне, ми ще хотіли від наших чиновників?

Про це повідомляє “Новий день”

Поділитися: