«Комунальна реформа» у Каховці вилазить боком

Поділитися:

Ліквідатору каховського КП «Наш дім» доведеться заплатити понад 347 тисяч гривень з міського бюджету. І сума ця — не остаточна

347 306 гривень 21 копійка. Саме такий розмір основної та додаткової грошової винагороди та відшкодування витрат в ліквідаційній процедурі по справі банкрутства каховського КП «Наш дім» затвердив його ліквідатору Олександру Сашину Господарський суд Херсонської області. Ухвала набрала законної сили 30 серпня.

У своєму звіті ліквідатор КП «Наш дім» просив виплатити йому винагороду та компенсацію витрат удвічі більшу — майже 804 тис. грн. Однак суд задовольнив його вимоги частково. Крім того, як зазначено у вказаній постанові, основна грошова винагорода ліквідатору за період з травня 2016-го по 28 березня 2019 року вже була виплачена в розмірі 425 518 грн з ліквідаційного рахунку підприємства-боржника.

Суд також зазначив, що безпосередня сплата винагороди ліквідатору здійснюється за рахунок наявних у КП «Наш дім» коштів, одержаних у результаті господарської діяльності або коштів, одержаних від продажу його майна. Оскільки ані коштів, ані майна у цього підприємства немає, то, скоріш за все, виплачувати гроші ці доведеться з бюджету Каховки.

Втім, місту до цього не звикати. У квітні 2018 року міськраді довелось сплатити 2 565 652 грн на ліквідацію боргів перед кредиторами КП «Наш дім», що виникли через її незаконні дії. Причому цю суму виплатили за рахунок зменшення фінансування дитсадків, шкіл та соціальних програм міста. За фактом доведення до банкрутства КП «Наш дім» та спричинення величезних збитків громаді відносно службових осіб Каховської міськради місцевим відділом поліції ведеться досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України — «службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки».

Також місту, ймовірно, доведеться сплатити ще 1 280 037 грн — на таку суму обласний Господарський суд нещодавно збільшив додаткові кредиторські вимоги до КП «Наш дім». А за даними YouControl, станом на 1 серпня 2019 року підприємство-банкрут має податковий борг на 1 361 939 грн, який теж доведеться повертати.

Головними ініціаторами цієї реформи, що спричинила величезні збитки для міста, як відомо, були екс-депутат міськради від «Партії регіонів», а нині депутат Херсонської облради від «Опоблоку» Павло Філіпчук та заступник міського голови Іван Орєхов. Принаймні про це неодноразово публічно заявляв сам Павло Філіпчук. І це нещодавно підтвердив Каховський міськрайонний суд, в якому він прагнув спростувати свою причетність до доведення до банкрутства КП «Наш дім», а отже, і до завдання мільйонних збитків для громади Каховки.

Про це повідомляє “Новий день”

Поділитися: