Каховська міськрада відмовилась скасувати рішення на підвищення тарифів на вивіз сміття

Поділитися:

Підвищення зарплат для комунальників переклали на кишені споживачів.

Каховчанам таки доведеться вже з 1 серпня сплачувати за вивезення сміття за підвищеними тарифами. Каховська міськрада на своїй сесії 29 серпня відмовилась скасувати відповідне рішення виконавчого комітету, прийняте 13 серпня 2019 року.

— Воно було прийняте з порушенням Регламенту роботи виконавчого комітету міськради та Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”. Зокрема, таке рішення не можна затверджувати “заднім числом”. Тобто, якщо рішення про підвищення тарифів приймалось 13 серпня, воно мало набрати чинності або з дати ухвалення, або з дати оприлюднення в ЗМІ. Крім того, проект рішення виконкому щодо підвищення тарифів КП “Комунальне транспортне підприємство” не погоджувалось з керуючим справами виконкому Віталієм Чернявським та не обговорювалося. Жодних розрахунків нових тарифів ніхто не проводив та на засідання виконкому не надавав, — повідомила секретар Каховської міськради, членкиня виконкому міськради Ірина Гончарова.

Самі представники КП “КТП” необхідність підвищення тарифів пояснили зростанням зарплат співробітників підприємства з 1 липня. За їх словами, в липні середня зарплата по підприємству становила 9700 грн., тоді як у тарифі закладений розмір зарплати в 7000 грн.

Проти скасування нових тарифів на вивезення сміття проголосувала переважна більшість депутатів. У тому числі представники “Опоблоку”, які раніше виступали проти підвищення тарифів комунальних підприємств та влаштовували демарші з цього питання на сесіях міськради і засіданнях виконкому.

— Ми не бачимо підстав для скасування тарифів. Якщо виконком їх затвердив — значить, він там ретельно в усьому розібрався. Щоб переглядати тарифи потрібно вивчити документи, а ми їх не бачили, — так прокоментував дії однопартійців депутат міськради від “Опоблоку” Олександр Особа.

Нагадаємо, що за рішенням виконкому з 1 серпня тарифи з вивезення побутових відходів для населення Каховки зростуть на 7,8-9,7% в залежності від типу послуги. Востаннє ці тарифи в Каховці змінювались у грудні 2018 року.

Олег БАТУРІН.

“Новий день”

Поділитися: