Каховська міськрада відмовилась ліквідовувати КП «Котельщик»

Поділитися:


Ліквідувати комунальне підприємство «Котельщик» шляхом приєднання до КП «Каховтеплокомуненерго» було запропоновано на останній сесії Каховської міськради. Проте цю пропозицію депутати не підтримали. 

За словами секретаря міськради Ірини Гончарової, реорганізація підприємства призвела би до суттєвої економії бюджетних коштів.

— Зараз на балансі «Котельщика» перебуває лише 2 модульні котельні, що обслуговують дитсадок «Казка» і дитячий будинок «Радість» та автономні котельні для опалення шкіл №3 і №4. На підприємстві 8 співробітників. Витрати на їх зарплату з усіма відрахуваннями у 2017 році склали 800 тис. грн., у 2018 році – 1,15 млн. грн. Крім того, за останні 4 роки змінилось 5 директорів «Котельщика» – значить, щось там не так. Якщо ми реорганізуємо це КП, ми вже зекономимо на оплаті праці його адміністративному апарату. Автономні ж котельні можна передати управлінню освіти, за рахунок чого ми додатково зекономимо 450 тис. грн. на рік лише по сплаті за газ. До того ж, в управлінні освіти є спеціалісти, які займаються обслуговуванням таких котелень, — пояснила Ірина Гончарова.

— Це питання не на часі. Якщо підприємство реорганізують, всі його борги перейдуть «Каховтеплокомуненерго». А це – біля 10 млн. грн. заборгованості по сплаті за газ і податках. В основному це заборгованість з 2014 року. Поточних боргів ми зараз не маємо, — прокоментував директор КП «Котельщик» Анатолій Перчиць.

Проти реорганізації підприємства виступило й керівництво міста. Серед його аргументів: «ліквідація 8 робочих місць та хибне уявлення щодо економії бюджетних коштів», а також загроза зриву опалювального сезону, оскільки «передача боргів може зашкодити отриманню номінацій на постачання природного газу «Каховтеплокомуненерго».

Частина депутатів зізналась, що їх зупинила також невдала реорганізація в недалекому минулому двох інших комунальних підприємств, яка призвела до мільйонних втрат з місцевого бюджету. Ініціатором цієї реформи був нинішній депутат облради від «Опоблоку» Павло Філіпчук.

— У тому випадку КП «Наш дім» навмисно довели до банкрутства, що було підтверджено в суді. А тут пропонується реорганізація КП «Котельщик» шляхом приєднання до іншого підприємства, до якого також перейдуть і його борги. Все одно ці борги доведеться повертати. Але зекономити кошти на утриманні роздутих штатів «Котельщика» ми могли б уже сьогодні, — заперечила Ірина Гончарова.

Проти реорганізації КП «Котельщик» виступив і міський голова Андрій Дяченко, пообіцявши повернутися до даного питання після завершення опалювального сезону.

Про це повідомляє “Новий день”

Поділитися: