Херсонські котельні оновлять коштом Світового банку

Поділитися:

За кошти Світового банку у Херсоні почали реконструкцію котелень комунального підприємства «Херсонтеплоенерго» на вулицях Університетській та Купецькій.

Тут повністю замінять морально й фізично застаріле обладнання, починаючи від насосів та котлів і закінчуючи засувками. Загалом, нинішнього року планують реконструювати таким чином п’ять котелень , і на це піде лише трохи більше десятої частини кредитного портфелю (він складає 21 мільйон 650 тисяч доларів). Освоювати ці кошти надалі продовжать у 2020 році, повідомив директор КП «Херсонтеплоенерго» Сергій Харченко.

У цього підприємства, до речі, вже є досвід успішного співробітництва із Світовим банком: за кошти цієї міжнародної фінансової організації для потреб КП раніше придбали значну кількість техніки для виконання ремонтних робіт на підземних магістралях. Треба додати, що без допомоги міжнародних спонсорів оновлення котельних могли б відкласти на далеке «потім». Адже для цього у комунальників немає ніяких власних резервів, бо вони потрапили у економічну прірву через невідповідність фактичної вартості своїм послуг та занижених тарифів. Приміром, підприємство ще не розрахувалося повністю за газ та має тримісячну заборгованість по зарплаті. Аби хоч якось звести кінці з кінцями, дирекція КП «Херсонтеплоенерго» вже у вересні планує просити у міськради черговий транш допомоги на 12,5 мільйонів гривень – принаймні, людям за роботу заплатити.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ.

“Новий день”

Поділитися: