Гроші на зарплати вихователям дитсадків Каховська міськрада не знайшла

Поділитися:

Це питання не вважається пріоритетним для міста, повідомляє “Новий день”

Не збільшувати видатки для закладів дошкільної та позашкільної освіти на своїй сесії 29 серпня вирішили депутати Каховської міськради. Ці кошти мали піти на заплановане підвищення зарплат для співробітників цих закладів на 10%.

— Середня зарплата виховательки в дитсадку зараз — 5300 грн. на місяць. Але з 1 вересня їм, як і керівникам гуртків закладів позашкільної освіти повинні підвищити зарплату на 10%. Для цього в міському бюджеті треба передбачити лише 376 тис. грн. Натомість у виконкомі міськради освітянам відповіли, що грошей на це в бюджеті нема, — заявила секретар Каховської міськради Ірина Гончарова.

Натомість гроші знайшлись на інше. Каховська міськрада вирішила виділити 305 тисяч грн. на святкування Дня міста 21 вересня, ще на 150 тис. грн. профінансують спортивні громадські організації. Також депутати виділили 75 тисяч гривень матеріальної допомоги для поїздки каховчанина Олександра Гріненка на турнір — Кубок світу серед дітей та юнаків з кіокушин-карате в столицю Чилі — Сантьяго — в жовтні цього року.

— Ми виділяємо не більше 5 тисяч гривень на лікування онкохворим, один лише раз виділили 50 тис. грн. на лікування хворій дитині. Нічого місто не надало й колективу палацу культури “Меліоратор” на поїздку для участі в міжнародному конкурсі в Італії, де вони нещодавно здобули перемогу. А тут виділяємо абсолютно спокійно 75 тисяч гривень одній людині на конкурс в Сантьяго, — обурилась Ірина Гончарова.

Проти виділення додаткових коштів на проведення заходів до Дня міста виступили лише декілька депутатів міськради. За їх словами, чиновникам варто було б звернути увагу на відсутність доріг та ями в багатьох районах Каховки.

— Дуже приємно дивитися на концерти, шоу люблять усі. Але зранку, коли доводиться знову йти брудними вулицями, про концерти вже не так приємно згадувати, — зауважила депутатка міськради від “Батьківщини” Тетяна Гончарова.

Міський голова Андрій Дяченко пообіцяв винести питання про підвищення зарплат в дитсадках та позашкільних закладах після того як бюджет міста буде перевиконано на 5%. Задовольнившись цією пропозицією більшість депутатів заспокоїлись і додаткових “незручних” запитань порушувати не стали.

Олександр ПІТОЄВ.

 

Поділитися: