Держава забирає кошти громад Херсонщини

Поділитися:

Українська держава «однією рукою» дає кошти громадам, а іншою їх …забирає. Саме в такому напруженому режимі виживає друге за значенням місто Херсонщини – Нова Каховка.

Тут зареєструвалася 57-а окрема мотопіхотна бригада ЗСУ, і до муніципальної скарбнички пішло шістдесят відсотків відрахувань від податків на доходи фізичних осіб. А це 36 мільйонів гривень з початку нинішнього року. Та не встигли розпорядники місцевого бюджету зрадіти новому ресурсу, як їм на голови «звалилася» прикра новина. З 2020 року органи місцевого самоврядування позбавляють відрахувань у вигляді акцизу від продажу паливно-мастильних матеріалів, що у бюджеті Нової Каховки пробиває велетенську «діру» на 15 мільйонів гривень.
Причому перший заступник міського голови Леонід Чурсинов каже, що саме ці гроші йшли на розвиток інфраструктури – з них відшкодовували витрати на ремонт доріг, відновлення теплотрас (тільки цьогоріч на латання старих труб пішло близько п’яти мільйонів гривень). Тепер доведеться шукати альтернативне джерело надходжень – і не тільки на дороги та підземні магістралі.
— Держава вирішила на десять відсотків підняти зарплату працівникам дитячих садків, яких у Новій Каховці – 21. Новина начебто добра – нянечки та вихователі отримують небагато. Але у рішенні є багатозначна обмовка: додаткові асигнування треба відшукати «у межах фонду заробітної плати», — наголосив Леонід Чурсинов. – Це означає, що треба знову шукати резерви за рахунок зменшення колективів дошкільних закладів. І звільнити одних працівників, аби іншим можна було заплатити більше. Цей варіант не виглядає прийнятним, але інших поки що не відшукали.

Про це повідомляє “Новий день”

Поділитися: