Державні інспектори Херсонщини протягом серпня здійснили 224 перевірки дотримання вимог земельного законодавства

Поділитися:

Впродовж минулого місяця Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області здійснило 218 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, у тому числі 32 повторних, додатково перевірено 6 суб’єктів господарювання.

Під час зазначених перевірок фахівці виявили 122 порушення. Управління з контролю за використанням та охороною земель оперативно вживає заходи, спрямовані на усунення даних порушень. Так, впродовж місяця для усунення виявлених порушень було видано 90 приписів (6 із них – суб’єктам господарювання), складено 85 протоколів, передано 16 матеріалів до правоохоронних органів (у тому числі 15 – до органів прокуратури). У результаті розгляду адміністративних справ, винесено 82 постанови на суму 12 920 гривень.

Відповідно до Методики визначення шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття грунтового покриву без спеціального дозволу у 70 випадках розраховано розмір шкоди, який склав 2 615 934 гривень. У 97% випадків кошти відшкодовані в добровільному порядку.

Крім того, протягом місяця фахівці землевпорядної служби розглянули 29 звернень громадян та юридичних осіб, 16 вимог органів прокуратури та листів від інших правоохоронних органів.

За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області

Про це повідомляє Херсонська ОДА

Поділитися: